Konkursy na rehabilitację leczniczą – co dalej ? Część trzecia

Gabriela Jędrys        09 czerwca 2017        2 komentarze

Dostaję od Was całą masę zapytań o konkursy na rehabilitację leczniczą. Z moich informacji wynika, że dosłownie „na dniach” powinny być ogłaszane w tych oddziałach, w których umowy z NFZ kończą się 30 czerwca 2017 r. Konkursy na lekarską ambulatoryjną opiekę rehabilitacyjną zostały już rozstrzygnięte, chociaż Małopolski OW NFZ ogłosił postępowanie uzupełniające w tym zakresie.

Od 16 maja 2017 r. obowiązuje znowelizowane rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu rehabilitacji leczniczej, o którym pisałam poprzednio TUTAJ, pamiętaj że są w nim warunki wymagane obligatoryjnie od oferentów. Tekst zmienionego rozporządzenia znajdziesz w tym LINKU – klikamy w  „tekst ogłoszony” w PDF.

Pamiętaj, że w związku z tzw. siecią szpitali, część rehabilitacji (stacjonarnej oraz w oddziałach i ośrodkach dziennych) będą od 1 października 2017 r. kontraktowane przez NFZ w ramach sieci, nie wiadomo w  jakim procencie, chociaż jeżeli w Twoim powiecie jest szpital, który ma takie oddziały, możesz być niemal pewien, że znajdą się one w sieci.  W związku z tym możliwe jest przedłużenie obowiązujących obecnie umów na rehabilitację leczniczą do 30 września 2017 roku – tak stanowią przepisy przejściowe, które ten nowy tryb kontraktowania świadczeń wprowadziły.

Więc tak czy inaczej – spodziewajcie się konkursów na rehabilitację.

Następnym razem będzie o kalendarzu kontraktowania pozostałych świadczeń.

*  *  *

Czerwiec jest dla mojego ogrodu chyba najlepszym miesiącem. Róże już pokazywałam kilka razy, a jest jeszcze tyle pięknych kwiatów. Czosnek znamy wszyscy – do jedzenia. A ja mam na rabatach odmiany do oglądania i podziwiania, jest ich wiele, ale najbardziej spektakularne są teraz fioletowe kule czosnku olbrzymiego (Allium giganteum) odmiany Gladiator. W towarzystwie wysokiej kocimiętki i piwonii są zachwycające i chociaż pachną czosnkiem, to kochają je pszczoły:).

 

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

relax-med 20 listopada, 2017 o 18:01

Takiego info poszukiwałem

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 21 lutego, 2018 o 22:14

Bardzo się cieszę:)

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@umowynfz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: