O blogu

Zawarcie umowy z NFZ, a potem jej wykonywanie nie jest proste. Wiedzą o tym wszyscy, którzy składali bez powodzenia oferty w konkursach na udzielanie świadczeń. Wiedzą też ci, których oferty zostały co prawda wybrane w konkursie i zajęli się spokojnie leczeniem ludzi, lecz spokój został zburzony przez pierwszą wizytę kontrolerów z NFZ.

Jak złożyć dobrą ofertę i być  w gronie szczęśliwców, których wybierze Fundusz? Z jakiej racji NFZ zabiera moje wynagrodzenie, przecież wykonałem wszystkie świadczenia? Jak się odwołać, a może iść do sądu, ale  czy to będzie w ogóle skuteczne? Co robić gdy NFZ odmawia zapłaty w przypadku koincydencji świadczeń? Ciągle się słyszy i czyta że NFZ wypowiedział umowę, więc jak mam się chronić? Tyle jest tych przepisów, to wszystko skomplikowane, w końcu mam leczyć, a nie znać się na prawie, które wymyśla NFZ.

Wiem, że podobne pytania zadajesz sobie bardzo często, a jest jeszcze mnóstwo innych. I nie znajdujesz na nie odpowiedzi, zostajesz sam z problemem.

Odpowiadam na takie pytania codziennie. I jeżeli zechcesz, odpowiem też Tobie.

Pewnie chciałbyś wiedzieć dlaczego decyduję się na taką „działkę” ?

Sporo mojego zawodowego życia spędziłam doradzając lekarzom i zakładom opieki zdrowotnej, a po jakimś czasie przeniosłam się na „drugą stronę barykady” doradzając kasie chorych, a potem NFZ – dwóm oddziałom wojewódzkim i Centrali, by znów powrócić do doradzania lekarzom i podmiotom prowadzącym działalność leczniczą.  Znam więc dobrze oba punkty odniesienia i rozumiem obie strony.

Na blogu będę opisywać i komentować na bieżąco problemy które spotykasz jako świadczeniodawca, będę Cię też informować o zmianach które NFZ wprowadza, a które są dla Ciebie ważne. Zachęcam do dyskusji, bo przez wymianę doświadczeń, czy opisanie przez Ciebie jakiegoś zdarzenia, możemy się wiele wspólnie nauczyć.

Będziesz mógł poczytać przygotowane przeze mnie opracowania wybranych, interesujących tematów, które przybiorą formę e-booka.

Zaproszę Cię na wygłaszane lub organizowane przeze mnie szkolenia, czy webinary

Oferuję Ci też swoistą „polisę ubezpieczeniową”, czyli usługi prawnicze na abonament. Działa to na podobnej zasadzie jak abonamenty medyczne, które być może i Ty oferujesz w swojej działalności, więc wiesz na czym to polega – za niewielką, zryczałtowaną miesięczną opłatę zapewnię Ci pakiet usług prawniczych, z których będziesz mógł korzystać w razie potrzeby.

Serdecznie zapraszam.