Konkursy na rehablitację leczniczą – co dalej? Część druga.

Gabriela Jędrys        12 kwietnia 2017        3 komentarze

Już jest projekt zmian w rozporządzeniu „koszykowym” dotyczącym świadczeń  z zakresu rehabilitacji leczniczej.

Znajdziesz go na tej stronie . Z uzasadnienia wynika, że szybko wejdzie w życie, więc powtórnie ogłoszone konkursy będą się toczyły już na nowych warunkach. Pamiętaj że są to warunki wymagane, obligatoryjne, bez spełnienia których nie ma sensu składanie oferty.

Co się zmieni? Tak jak należało się spodziewać, zmieniony zostanie załącznik nr 1 w części dotyczącej wymogów dla osób udzielających świadczeń w zakresie świadczeń fizjoterapia ambulatoryjna oraz fizjonterapia domowa. Będą mogli ich udzielać również magistrowie fizjoterapii, a nie tylko specjaliści w dziedzinie fizjoterapii lub rehabilitacji ruchowej II stopnia.

„Przyjęty sposób ukształtowania niezbędnych wymagań dotyczących personelu pozwoli na realizację umów o udzielanie gwarantowanych świadczeń zdrowotnych w rodzaju rehabilitacji lecznicza, zarówno tym świadczeniodawcom, którzy w -swoich zasobach mają specjalistów w dziedzinie fizjoterapii, jak również dysponującymi magistrami fizjoterapii” – to fragment uzasadnienia projektu.

No i to jest dobra wiadomość dla oferentów z zakresu rehabiltiacji. Niestety, jest i ta trochę gorsza, bo jednocześnie wprowadzono minimalne normy zatrudnienia – wymiar co najmniej 1/4 etatu przeliczeniowego (równoważnik 1/4 etatu przeliczeniowego) w odniesieniu do wizyt oraz porad lekarskich i 1/2 etatu przeliczeniowego (równoważnik 1/2 etatu przeliczeniowego) w odniesieniu do zabiegów.

Zapoznaj się z projektem, dostosuj plany swojej działalność do wymogów  i pilnuj wyszukiwarki postępowań. Powodzenia:).

*  *  *

Zazieleniło się, zażółcioło, zaróżowiło i  zaczerwieniło w ogrodzie od młodych liści, kwiatów narcyzów , magnolii i tulipanów. Różowe są ogromne pąki magnolii Rustica Rubra.

 

 

 

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Milena Kwiecień 18, 2017 o 07:19

Witam serdecznie,
Jak rozumieć –” wymiar co najmniej 1/4 etatu przeliczeniowego (równoważnik 1/4 etatu przeliczeniowego) w odniesieniu do wizyt oraz porad lekarskich i 1/2 etatu przeliczeniowego (równoważnik 1/2 etatu przeliczeniowego) w odniesieniu do zabiegów.”??
Szczególnie chodzi mi o 1/2 etatu przeliczeniowego w odniesieniu do zabiegów- czy w fizjoterapii ambulatoryjnej potrzeba lekarza na co najmniej pół etatu?
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Gabriela Jędrys Kwiecień 18, 2017 o 11:21

Lekarz na co najmniej 1/4 etatu wymagany jest w zakresach: lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna – porada lekarska rehabilitacyjna i w opiece domowej.
Żeby ustalić ilość godzin, trzeba sięgnąć do art. 93 ustawy o działalności leczniczej – jeden etat przeliczeniowy wynosi 7 godzin 35 minut na dobę, co stanowi 37 godzin 55 minut na tydzień, w pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym.

Odpowiedz

Milena Kwiecień 20, 2017 o 09:07

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis: