Konkursy na rehablitację leczniczą – co dalej? Część druga.

Gabriela Jędrys        12 kwietnia 2017        5 komentarzy

Już jest projekt zmian w rozporządzeniu „koszykowym” dotyczącym świadczeń  z zakresu rehabilitacji leczniczej.

Znajdziesz go na tej stronie . Z uzasadnienia wynika, że szybko wejdzie w życie, więc powtórnie ogłoszone konkursy będą się toczyły już na nowych warunkach. Pamiętaj że są to warunki wymagane, obligatoryjne, bez spełnienia których nie ma sensu składanie oferty.

Co się zmieni? Tak jak należało się spodziewać, zmieniony zostanie załącznik nr 1 w części dotyczącej wymogów dla osób udzielających świadczeń w zakresie świadczeń fizjoterapia ambulatoryjna oraz fizjonterapia domowa. Będą mogli ich udzielać również magistrowie fizjoterapii, a nie tylko specjaliści w dziedzinie fizjoterapii lub rehabilitacji ruchowej II stopnia.

„Przyjęty sposób ukształtowania niezbędnych wymagań dotyczących personelu pozwoli na realizację umów o udzielanie gwarantowanych świadczeń zdrowotnych w rodzaju rehabilitacji lecznicza, zarówno tym świadczeniodawcom, którzy w -swoich zasobach mają specjalistów w dziedzinie fizjoterapii, jak również dysponującymi magistrami fizjoterapii” – to fragment uzasadnienia projektu.

No i to jest dobra wiadomość dla oferentów z zakresu rehabiltiacji. Niestety, jest i ta trochę gorsza, bo jednocześnie wprowadzono minimalne normy zatrudnienia – wymiar co najmniej 1/4 etatu przeliczeniowego (równoważnik 1/4 etatu przeliczeniowego) w odniesieniu do wizyt oraz porad lekarskich i 1/2 etatu przeliczeniowego (równoważnik 1/2 etatu przeliczeniowego) w odniesieniu do zabiegów.

Zapoznaj się z projektem, dostosuj plany swojej działalność do wymogów  i pilnuj wyszukiwarki postępowań. Powodzenia:).

*  *  *

Zazieleniło się, zażółcioło, zaróżowiło i  zaczerwieniło w ogrodzie od młodych liści, kwiatów narcyzów , magnolii i tulipanów. Różowe są ogromne pąki magnolii Rustica Rubra.

 

 

 

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Milena 18 kwietnia, 2017 o 07:19

Witam serdecznie,
Jak rozumieć –” wymiar co najmniej 1/4 etatu przeliczeniowego (równoważnik 1/4 etatu przeliczeniowego) w odniesieniu do wizyt oraz porad lekarskich i 1/2 etatu przeliczeniowego (równoważnik 1/2 etatu przeliczeniowego) w odniesieniu do zabiegów.”??
Szczególnie chodzi mi o 1/2 etatu przeliczeniowego w odniesieniu do zabiegów- czy w fizjoterapii ambulatoryjnej potrzeba lekarza na co najmniej pół etatu?
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 18 kwietnia, 2017 o 11:21

Lekarz na co najmniej 1/4 etatu wymagany jest w zakresach: lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna – porada lekarska rehabilitacyjna i w opiece domowej.
Żeby ustalić ilość godzin, trzeba sięgnąć do art. 93 ustawy o działalności leczniczej – jeden etat przeliczeniowy wynosi 7 godzin 35 minut na dobę, co stanowi 37 godzin 55 minut na tydzień, w pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym.

Odpowiedz

Milena 20 kwietnia, 2017 o 09:07

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Dominika 21 kwietnia, 2017 o 09:38

Czy dobrze rozumiem Pani komentarz, że w fizjoterapii domowej jest potrzebny lekarz na co najmniej 1/4 etatu? Wg tego co ja wyczytałam z projektu rozporządzenia do realizacji świadczeń w ramach fizjoterapii domowej (bez porad lekarskich) niezbędny będzie specjalista w dziedzinie fizjoterapii lub mgr fizjoterapii na min 1/4 etatu przeliczeniowego.
Nie mogę doszukać się także inf. na ilu pacjentów taki przelicznik zastosować (1/4 etatu)?
Jest to istotne w przypadku składania oferty…

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 9 czerwca, 2017 o 01:17

Nie, w fizjoterapii domowej nie jest potrzebny lekarz, ale ta fizjoterpia jest częścią świadczeń realizowanych w warunkach domowych, gdzie lekarz wymagany jest dla porady lekarskiej rehabilitacyjnej.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@umowynfz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: