Pamiętaj o tabliczce w pakiecie (onkologicznym)

Gabriela Jędrys        18 grudnia 2014        Komentarze (0)

Podpisałeś aneks z NFZ i  zgodziłeś się na pakiet onkologiczny.

Myślisz jak by tu się z tego wykręcić? W niektórych przypadkach to będzie możliwe, a nawet konieczne, a czasami nie będzie warto narażać na szwank dobrych stosunków z NFZ. Na marginesie – czy one są „dobre” i czy  to jest w ogóle ta kategoria, którą możemy się posłużyć w tym przypadku?

Od kilku dni odpowiadam na podobne pytania.

Ale zanim się wykręcisz, oczywiście o ile będzie taka możliwość, albo jeżeli wcale nie masz takiego zamiaru, to w związku z podpisaniem aneksu będziesz od 1 stycznia 2015 r. świadczeniodawcą, który  świadczeń w ramach pakietu onkologicznego udziela.

I tak jak masz na ścianie budynku szpitala czy przychodni, albo  drzwiach gabinetu, zamocowaną białą tablicę z granatowymi literami NFZ, obok niej, od 1 stycznia 2015  r., będziesz musiał powiesić drugą, biało-zieloną.
Musi wyglądać tak:

tablica

Chcąc nie chcąc, dostałeś ją w pakiecie z pakietem onkologicznym.

Ten wzór tablicy jest w załącznikach do tych  zarządzeń Prezesa, które określają warunki udzielania świadczeń w poszczególnych rodzajach. Tablica zawsze jest taka sama, bez względu na rodzaj świadczeń. Znajdziesz ją też np. TUTAJ, klikając we „wzór tablicy informacyjnej do oznaczenia placówki”, a potem najlepiej w plik w formacie PDF.

Szczegóły na temat wymiarów tablicy, kolorów, itp, znajdują się załączniku nr 9 np. zarządzenia Prezesa nr 79/2014/DSOZ.  Znajdziesz go, klikając w  link TUTAJ.

Jak zapewne wiesz,  wszelkie tablice i informacje, które muszą być wywieszone, są pierwszorzędnymi kwestiami, na które zwracają uwagę kontrolerzy NFZ, nie narażaj się więc,  z tak błahego w gruncie rzeczy powodu, na karę umowną w przyszłości. Więc zamów tablicę i powieś.

*    *    *

Ogród wcale nie chce być zimowy i tu i ówdzie na rabatach pojawiają się kwiaty… wiosenne, np. kwitnie biały wrzosiec. To nie są jakieś niesamowite sytuacje, tak bywa w świecie roślin:).

IMGP9167

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/umowynfz.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@umowynfz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: