Dobrze jest ustanowić pełnomocnika

Gabriela Jędrys        05 grudnia 2014        Komentarze (0)

 

Trwa wielkie aneksowanie umów z NFZ na 2015 rok.

Technicznie odbywa się to tak, że Fundusz wysyła Ci pocztą aneks do umowy do podpisania i określa termin, w którym oczekuje na odesłanie jednego podpisanego egzemplarza.

Przegapienie tego terminu, powoduje że 31 grudnia tego roku będzie ostatnim dniem, w którym jesteś świadczeniodawcą NFZ.  Wszyscy rozumieją więc, jak jest to ważne.

Ale nie zawsze wszyscy mogą podpisać aneks w terminie. Dostałam rozpaczliwy telefon od mojego klienta – doktora, prowadzącego od lat indywidualną praktykę lekarską i w jej ramach udzielającego świadczeń na podstawie umowy z NFZ.

„Pani Mecenas, ja jestem za granicą, wrócić nie mogę, a tu aneks z NFZ przysłali do podpisania, pani Krysia (pielęgniarka) właśnie dzwoniła. No to co ja mam teraz zrobić?”.

Zrobiliśmy tak, że zadzwoniłam do oddziału wojewódzkiego NFZ, wyjaśniłam sytuację, że pan doktor musiał koniecznie wyjechać, a świadczeniodawcą być nadal bardzo pragnie i upoważnia do podpisania osobę taką to a taką.  Umówiliśmy się więc z pracownikiem NFZ, że osoba taka i taka przyniesie podpisany przez siebie aneks,  a dokument pełnomocnictwa dostarczony zostanie tak szybko jak będzie to możliwe.  No i tak się stało.

Dlatego myślę sobie, że każdy podmiot prowadzący działalność leczniczą, zwłaszcza ten działający jednoosobowo, czy to jako zarząd spółki w podmiocie leczniczym, czy lekarz albo pielęgniarka prowadzący indywidualne praktyki, w ogóle każdy przedsiębiorca, powinien ustanowić pełnomocnika, na wypadek gdyby sam nie mógł działać. I to nie tylko w banku.

W życiu są różne sytuacje, nie tylko zaplanowane, jak wyjazdy ale i nieprzewidywalne. Niemożność podpisania umowy, dla mojego klienta oznaczałaby całkowitą rewolucję, do której nie był przygotowany. Pełnomocnik jest w takich przypadkach niezbędny. Nie muszę chyba dodawać,  jak ważnym jest, by pełnomocnikiem została osoba zaufana, a sam dokument pełnomocnictwa precyzyjnie określał jego zakres.

*    *     *

Raczej nie spodziewasz się, że wstawię aktualne zdjęcia roślin z mojego ogrodu. Bo przecież taki mróz. A jednak – zostało trochę rajskich jabłuszek na gałązkach. Po lekkim przemrożeniu nabrały słodyczy.

IMG_8896

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/umowynfz.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@umowynfz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: