Umowy na AOS aneksowane do 31 grudnia 2019 r

Gabriela Jędrys        23 lipca 2018        3 komentarze

Świadczeniodawcy, którzy oczekiwali na ogłoszenie postępowań konkursowych w rodzaju AOS na udzielanie świadczeń od 1 stycznia 2019 r., co miało nastąpić w sierpniu -wrześniu tego roku, prawdopodobnie mogą spokojnie pojechać na wakacje.

Sejm, uchwalając w zeszłym tygodniu,, na ostatnim posiedzeniu nowelizację ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, wprowadził do tej ustawy art. 11, który tak samo jak w latach poprzednich „sztucznie” wydłuży okres obowiązywania umów maksymalnie do 31 grudnia 2019 roku. Tak więc umowy obecnie zawarte, zostaną po raz kolejny aneksowane.

Tekst zmiany jest TUTAJ, na ostatniej stronie.

Przedłużenie umów dotyczy tylko rodzaju świadczeń AOS, w pozostałych zakresach konkursy jeszcze są i będą ogłaszane.

* * *

W dzień gorącego lata:)

 

 

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Małgosia 6 września, 2018 o 09:49

Dzień dobry
Nie mogę znaleźć w art. 11 tej ustawy wzmianki o tym sztucznym wydłużeniu okresu obowiązywania umów , mogłabym prosić o art z punktem w którym jest to zawarte .
Pozdrawiam

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 8 listopada, 2018 o 21:44

Strona 14 aktu prawnego, który znajduje się w podanym linku. bg

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 8 listopada, 2018 o 21:44

Strona 14 aktu prawnego, który znajduje się w podanym linku.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@umowynfz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: