OWU nowe, OWU stare.

Gabriela Jędrys        25 stycznia 2016        Komentarze (0)

W listopadzie ubiegłego roku, pisałam o tym, że od 1 stycznia 2016 r. wchodzą w życie nowe OWU – ogólne warunki umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej i sankcjach, które pogaraszają sytuację świadczeniodawców. Tekst znajdziesz TUTAJ.

To jednak wcale nie znaczy, że stare przepisy wyrzucamy do kosza. O nie, zwłaszcza Fundusz nie powinien tego robić, zwłaszcza prowadząc kontrole realizacji umów.

Bo badając czy i jak bardzo naruszyłeś umowę, Fundusz musi opierać się na warunkach, które obowiązywały w czasie wykonywania umowy. Czyli do umów sprzed 31 grudnia 2016 roku, zastosowanie będą miały stare OWU. I nie chodzi tu oczywiście o datę zawarcia umowy, tylko o datę jej realizacji.

Zwracaj zatem baczną uwagę na treść wystąpień pokontrolnych i podstawę prawną w nich wymienioną.

A do wykonywania umów z NFZ , stosuj już nowe OWU.

* * *

Co robi ogrodnik w styczniu? Myśli o wiośnie, oczywiście. O tym co będzie siał i sadził. Ja już myślę o nowych różach.

IMGP4179

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emarketi/domains/umowynfz.pl/public_html/wp-content/themes/thesis_184/lib/classes/comments.php on line 43

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@umowynfz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: