Kiedy NFZ ogłosi konkursy część II

Gabriela Jędrys        06 lutego 2017        16 komentarzy

Ponieważ pytanie tytułowe  powtarza się codziennie i wielokrotnie, również w komentarzach, ruszam z pomocą.

A ponieważ to nie ja ogłaszam konkursy na postępowania w sprawie zawarcia umów, tylko robi to NFZ i nie wiemy na pewno kiedy to będzie, proponuję jedyne sensowne w tej sytuacji działanie – dwa razy dziennie, najlepiej do południa i wieczorem wchodź na stronę internetową  którą TUTAJ LINKUJĘ, a która jest ni mniej ni wiecej, tylko przeglądarką postepowań ogłaszanych przez NFZ.

Klikasz w interesujący Cię oddział wojewódzki Funduszu, potem w postępowania ogłaszane w 2017 roku  i voilà  – po zsunięciu ekranu w dół, ukazują się naszym oczom wszystkie ogłoszenia.

Na przykład  Dolnośląski OW NFZ ogłosił konkursy na rodzaj świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, co oznacza że jeśli prowadzisz ZOL albo ZPL na terenie powiatu, którego ogłoszenie dotyczy, masz do połowy lutego czas na złożenie oferty. I jest to konkurs na udzielanie świadczeń do 2022 roku, żartów nie ma.

Nie słuchaj plotek, bo z plotek było wiadomo, że dzisiaj zostaną ogłoszone konkursy na ten sam rodzaj w Małopolsce, a jakoś ich nie widać. No to trzeba będzie zachować czujność i sprawdzić jutro.

Należy się spodziewać postępowań konkursowych we wszystkich rodzajach świadczeń, w których dotychczas zawarte umowy wygasają z dniem 30 czerwca 2017 roku. Z dwoma wyjątkami – wysoce niejasna jest  sytuacja ze świadczeniami w rodzaju AOS i leczenie szpitalne, bo tu wszystko zależy od tego czy i kiedy powstanie sieć szpitali i jakie podmioty zostaną nią objęte, ergo – ile pieniędzy pozostanie do rozdysponowania pomiędzy placówki niesieciowe.

*  *  *

Umilajac sobie oczekiwanie wiosny, sięgam jak zwykle do historii mojego ogrodu. Dzisiaj rabata cienista z funkiami, paprociami, bodziszkami i rodgersją.

 

 

{ 16 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Kamila 9 lutego, 2017 o 15:18

Witam,
a co z konkursami na leczenie stomatologiczne?

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 13 lutego, 2017 o 14:58

Przede wszystkim trzeba sprawdzić do kiedy w Waszym OW NFZ zawarte są umowy na stomatologię. W wielu oddziałach konkursy w tym rodzaju świadczeń odbyły się w 2014 r. i umowy zawarte na cztery lata do 2018 r. Jeżeli kończą się w 2017 (a tak jest np. w Śląskim OW), to należy się ich spodziewać w niedługim czasie.

Odpowiedz

Jerzy 3 marca, 2017 o 09:00

Witam
Prowadzę nzoz rehabilitacja, czy są jakieś informacje na temat konkursu na świadczenia z tego zakresu?
chodzi o reh. ambulatoryjną> Mamy umowy z NFZ do 30 czerwca
Przydatne i bardzo rozsądne artykuły,
pozdrawiam Kowalski Jerzy

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 5 kwietnia, 2017 o 20:38

Rehabilitacja miała być kontraktowana, ogłoszono konkursy i właśnie je odwołano, o przyczynach i o tym co dalej z tym rodzajem świadczeń będzie w jutrzejszym, nowym wpisie. Cieszę się, że blog się przydaje:).

Odpowiedz

Milena 7 marca, 2017 o 10:32

Witam,
podpisuję się pod pytaniem pana Jerzego. Czy coś wiadomo o kontraktowaniu rehabilitacji- posiadamy oddział dzienny, rehabilitację ambulatoryjną, poradnię rehabilitacyjną??Umowy również do czerwca 2017.
Super blog i artykuły.
Pozdrawiam serdecznie
Milena

Odpowiedz

Jerzy 7 marca, 2017 o 12:38

Gabrysia w swoim artykule podała link gdzie znalazłem projekt kryteriów wyboru ofert
Jest to tylko projekt ale warto go przeczytać . Moim zdaniem wielkich zmian w wyborze oferty i jej ocenie nie będzie
Serdecznie pozdrawiam

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 5 kwietnia, 2017 o 20:29

Może zmiany nie są wielkie, ale wszystkie są ważne, jest np. zupełnie nowa stomatologia, a konkursy na nią są właśnie ogłaszane w tych oddziałach, gdzie umowy wygasną 30 czerwca tego roku.

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 5 kwietnia, 2017 o 20:35

Przygotowuję właśnie wpis na temat rehabilitacji, konkursy w zeszłym tygodniu zostały ogłoszone, po czym odwołane, została w grze tylko lekarska ambulatoryjna opieka rehabilitacyjna, przynajmniej w Krakowie. Również pozdrawiam i dziękuję za wpis.

Odpowiedz

Ewa 4 kwietnia, 2017 o 11:26

Ogłoszono w naszym OW wyniki konkursu. Wiemy, że wygraliśmy ale nie wiemy na jaka kwotę bedą opiewały przyszłe kontrakty. W ogłoszeniu NFZ tego nie podaje. Gdzie znajdę takie informacje?

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 5 kwietnia, 2017 o 20:32

W ofercie i w negocjacjach, o ile zostały przeprowadzone, podaliście jako oferent liczbę i cenę za punkt, wobec tego umowy powinny być zawarte na zaproponowane w ofercie wartości, albo te wynegocjowane co do których uzgodniono wspólne stanowisko.

Odpowiedz

Ewa 10 kwietnia, 2017 o 12:25

Sęk w tym, że nie negocjowano z nami….

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 12 kwietnia, 2017 o 12:00

Jeżeli nie było negocjacji, to NFZ powinien zakupić świadczenia po cenie i w ilości wskazanej w ofercie.

Odpowiedz

wojtassss 4 kwietnia, 2017 o 11:46

Już ogłaszają……

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 5 kwietnia, 2017 o 20:43

Ogłaszają od końca zeszłego roku, ale i odwołują, jak rehabilitację. Ale konkursy na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej idą pełną parą, w niektórych oddziałach ogłoszona jest stomatologia

Odpowiedz

adwokat wągrowiec 5 kwietnia, 2017 o 14:40

Sam też czekam na te konkursy jestem ciekaw kiedy to dojdzie do skutku.

Odpowiedz

Gabriela Jędrys 5 kwietnia, 2017 o 20:46

Postępowania toczą się w całej Polsce, ale tylko w niektórych rodzajach, nie ma sytuacji takiej jak w poprzednich latach, że wszystkie postępowania ogłaszano naraz w październiku i listopadzie. Wszystko przez sieć szpitali:).

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@umowynfz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: