Umowy na AOS aneksowane do 31 grudnia 2019 r

Gabriela Jędrys        23 lipca 2018        Komentarze (0)

Świadczeniodawcy, którzy oczekiwali na ogłoszenie postępowań konkursowych w rodzaju AOS na udzielanie świadczeń od 1 stycznia 2019 r., co miało nastąpić w sierpniu -wrześniu tego roku, prawdopodobnie mogą spokojnie pojechać na wakacje.

Sejm, uchwalając w zeszłym tygodniu,, na ostatnim posiedzeniu nowelizację ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, wprowadził do tej ustawy art. 11, który tak samo jak w latach poprzednich „sztucznie” wydłuży okres obowiązywania umów maksymalnie do 31 grudnia 2019 roku. Tak więc umowy obecnie zawarte, zostaną po raz kolejny aneksowane.

Na razie tekst ustawy można obejrzeć w drukach sejmowych, TUTAJ

Przedłużenie umów dotyczy tylko rodzaju świadczeń AOS, w pozostałych zakresach konkursy jeszcze są i będą ogłaszane.

Wpis z dnia 25 lipca 2018 r. – ustawa jeszcze nie obowiązuje.

Sejm uchwalił ustawę na 67. posiedzeniu w dniu 20 lipca 2018 roku i w tym samym dniu  ustawa powędrowała do Senatu, a 24 lipca zajęli się nią  senatorowie z komisji zdrowia. Komisja wniosła o przyjęcie ustawy bez poprawek.

Jednak nocny ekspres legislacyjny przyhamował. Dzisiaj wieczorem, dnia 25 lipca, podczas dyskusji w Senacie, zgłoszono wniosek o charakterze legislacyjnym i odesłano ustawę do komisji.

* * *

W dzień gorącego lata:)

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@umowynfz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: