Kryteria wyboru ofert – nie sposób się nudzić

Gabriela Jędrys        21 lutego 2018        3 komentarze

NFZ nadal prowadzi rozmaite postępowania konkursowe, w niemal wszystkich rodzajach świadczeń, na razie z pominięciem świadczeń AOS i psychiatrii.

Biorę w nich czynny udział, na każdym etapie i jak na razie w tym roku, czyli w 2018 – udało mi się wygrać przed Wojewódzkimi Sądami Administracyjnymi pięć kolejnych spraw, a w czterech postępowaniach NFZ uwzględnił protesty, które przygotowałam w imieniu klienta, więc nadal jesteśmy w grze.

Z kalendarza kontraktowania wynikało, że należy się spodziewać konkursów tam, gdzie ich jeszcze nie było, a umowy kończą się 30 czerwca 2018 r., ale coraz śmielej mówi się, że umowy zostaną znowu przedłużone o rok.

Jak niewierny Tomasz – nie uwierzę, póki nie zobaczę przepisu z którego miałoby to wynikać.  Jeśli tak się stanie,  cieszmy się podarowanym łaskawie czasem, bo z dotychczasowych postępowań np. w rehabilitacji, stomatologii, opiece długoterminowej, leczeniu szpitalnym wynika, że „starzy” świadczeniodawcy przegrywają, a szpitale które nie znalazły się w sieci, nie mają szansy na przystąpienie do konkursu, bo te nie są po prostu przez NFZ ogłaszane.

Tymczasem Minister Zdrowia, kimkolwiek by był, nie pozwala na nudę, oj nie. A my bez przerwy musimy być na bieżąco, bo niewiedza kosztuje słono.

Rozporządzenie kryterialne, kluczowe w kontraktowaniu, zmieniło się właśnie po raz siódmy, zmiany obowiązują od czterech dni, czyli dotyczą postępowań ogłaszanych od 17 lutego 2018 roku w rodzaju AOS, psychiatrii i opieki długoterminowej. Tu mamy zupełnie nowe, kompletne załączniki, więc przynajmniej wiadomo że kryteria są na razie w jednym akcie prawnym. Troszkę zmian dotyczy rehabilitacji leczniczej.

Pełny tekst znajdziesz TUTAJ, kliknij tylko w „tekst ogłoszony” i pochyl się zwłaszcza nad załącznikami.

Zmiany są naprawdę niezwykle istotne, przewracają moim zdaniem do góry nogami zwłaszcza AOS i psychiatrię. Będę o tym mówiła obszernie na jutrzejszym szkoleniu w Warszawie.

*  *  *

Wyjątkowo ciepła zima sprawiła, że na początku stycznia zaczęły kwitnąć przebiśniegi, oczary, ciemierniki, które zwykle pojawiają się troche później, bo to zimowe kwiaty. Oczary nie boją się mrozów.

 

 

 

 

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

rafa Luty 26, 2018 o 12:18

AOS nie będzie. PSy tak. Póki co na tapecie STM.

Odpowiedz

Gabriela Jędrys Luty 26, 2018 o 12:27

Stomatologia w Małopolsce, na Mazowszu opieka paliatywna i hospicyjna. Na razie nie będzie AOS, co nie znaczy że można przestać się nim interesować, tym bardziej że zmiany istotne bardzo.

Odpowiedz

drdz Kwiecień 11, 2018 o 13:16

Po katowickim KWZ wiadomo, że nie będzie konkursów na AOS.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Gabriela Jędrys z siedzibą w Krakowie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@umowynfz.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: